Ledning

VD

Pierre Wallgren vd Vinnergi

Pierre Wallgren

  +46709396964

  pierre.wallgren@vinnergi.se

Affärsområden

Communicate

Lars Cronehag

+46703039018‬

lars.cronehag@vinnergi.se

Living

Sixten Folke

+46730-780 910

sixten.folke@vinnergi.se

Power

Tf. Sixten Folke

+46730-780 910

sixten.folke@vinnergi.se

Systems

Bo Plym, Affärsområdeschef Vinnergi Systems

Bo Plym

+46 70 291 6564

bo.plym@vinnergi.se

Stödfunktioner

Ekonomi

Karolin Furberg

+46 70 209 6503

karolin.furberg@vinnergi.se

Marknad

Alexander Åkerberg

Alexander Åkerberg

+46725584100

alexander.akerberg@vinnergi.se

HR och arbetsmiljö

Karin Jofalk

Övriga funktioner

IT och dataskydd

Oscar Holm

oscar.holm@vinnergi.se

För frågor om dataskydd och personuppgiftshantering kontakta personuppgifter@vinnergi.se 

Kvalitet och Miljö

Joakim Arnåsen

+46 730 78 3294

 joakim.arnasen@techtalents.se

Säkerhet

Joakim Olsson

+46 731-58 10 15

 joakim.olsson@vinnergi.se